Aleksandra Łuczyńska
To był kolejny mecz pełen emocji, choć zakończył się fatalnie. Mecz Polska - Austria podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej i wynik 1:3 to ogromne rozczarowanie dla kibiców. Mieszkańcy Żar i okolic mieli okazję oglądać transmisję w specjalnej strefie.

Żarska Strefa Kibica już po raz drugi stanęła w Rynku. W piątek, 21 czerwca mieszkańcy Żar i okolic mieli okazję obejrzeć wspólnie transmisję meczu Polska - Austria. Zaczęło się nieciekawie, bo na chwilę przed 18.00 nad żarskie niebo nadciągnęły chmury, które przyniosły deszcz. Na szczęście nie trwało to długo, już po kilkunastu minutach kibice mogli wrócić na ławki.

Mecz polskiej reprezentacji tradycyjnie przyniósł sporo emocji, i niestety, zakończył się fatalnie. Mieszkańcy oglądali to spotkanie z zapartym tchem, ogromną euforię wywołała bramka Krzysztofa Piątka w 30. minucie meczu, który wyrównał wynik po pierwszym golu Austriaków. Niestety, tylko do 66. minuty, gdy nasi przeciwnicy zdobyli przewagę, strzelając drugą bramkę, a potem kolejną.

Ostatni mecz we wtorek

Trzeci i ostatni mecz polskiej reprezentacji na Euro 2024 obejrzymy w najbliższy wtorek, 25 czerwca. Strefa kibica w żarskim Rynku będzie otwarta już przed 18.00. Tym razem nasza drużyna zmierzy się z Francją.