Żaranin Damian Onuchowski zajął 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej w Enea Bydgoszcz Triathlon. To ogromny sukces triathlonisty z Żar.

Sylwetki żarskiego sportowca nie trzeba nikomu przedstawiać, ale przypomnijmy jego dramatyczną historię i walce z sepsą.
Czytaj tutaj>>>
Herioczny bój Damiana Onuchowskiego o życie
Damian wrócił do startów i powoli dochodził do wysokiej formy. W ostatnich zawodach zawsze był na pudle ... na drugim miejscu. Tym razem było inaczej.
W Enea Bydgoszcz Triathlon na dystansie 56.5km 1/4IM w M55 pływanie + rower + bieg w pięknym stylu wywalczył pierwsze miejsce z czasem 2.17.40.

-Jak zawsze w Bydgoszczy była mocna obsada i łatwo nie było Pływanie w rzece Brda po części pod i z nurtem, jazda na rowerze śr. V 38km/h jeszcze mocniejsza jak ostatnio i bieg już na oparach-relacjonuje Damian Onuchowski. - Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku, bez kontuzji i w zdrowiu co w pewnym wieku staje się coraz ważniejsze. Chciałbym podziękować mojej żonie Edycie i córce Aleksandrze oraz Patrykowi Zdradzie, którzy wykonali kawał porządnej roboty i wspierali mnie przed, w czasie i po starcie. Oficjalnie ogłaszam koniec sezonu sportowego. Teraz zasłużony relaks, regeneracja i czas na wakacje.