Siedem lubuskich medali na mistrzostwach Polski. W tym cztery złote

Cezary Konarski
Wojciech Lewkowicz zdobył dwa medale mistrzostw Polski juniorów.
Wojciech Lewkowicz zdobył dwa medale mistrzostw Polski juniorów. Facebook/Uczniak Szprotawa
Siedem medali zdobyli lubuscy lekkoatleci na rozegranych w Lublinie mistrzostwach Polski juniorów (U20). Wynik ten dał Lubuszanom trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej województw.

W Lublinie medale zdobywali reprezentanci pięciu klubów z Ziemi Lubuskiej. Spośród nich najwyżej sklasyfikowany został AZS AWF Gorzów, którego zawodniczki wywalczyły dwa „krążki” - złoty Magdalena Żelazna w chodzie na 10 km i srebrny Weronika Kaniowska w rzucie młotem. Obie pobiły rekordy życiowe i wywalczyły miejsca w reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy juniorów, które w sierpniu odbędą się w Jerozolimie.

Dwoma medalami może pochwalić się również ULKS Uczniak Szprotawa, a konkretnie zawodnik tego klubu Wojciech Lewkowicz, który zdobył tytuł mistrza Polski w rzucie dyskiem i brązowy medal w pchnięciu kulą. Na najwyższym stopniu podium stanęli ponadto Igor Filar (ZLKL Zielona Góra) w biegu na 400 m ppł i Oskar Hiki (UKS Ares Nowa Sól) w rzucie oszczepem.

Lubuscy medaliści mistrzostw Polski juniorów (U20)

Kobiety:

• Chód 10 km: 1. Magdalena Żelazna (AZS AWF Gorzów) – 47:47,26; 2, Izabela Krzyżanowska (ALKS AJP Gorzów) – 51:45,79.
  • Rzut młotem: 2. Weronika Kaniowska (AZS AWF Gorzów) – 59,95.